Hasło
: Ambona - Twoje słowo w całej parafii. Wejdź i kazanie głoś!
3 online

Jak grać?

Pytasz, jak grać? Tak, by własne imperium stworzyć!

Cel ten osiągniesz tylko poprzez jak najwspanialsze rozwinięcie swojej postaci.

Lecz bacz, którą drogą podążasz! Do wyboru masz ścieżkę dobra i ścieżkę zła, a na każdą z nich wiodą Cię inne czyny, inną charyzmą obdarzające (dodatnia charyzma to „dobra” charyzma, zaś ujemna - „zła”). I konsekwentnym bądź, gdyż „dobra” charyzma znosi tę „złą” i vice versa.

A zatem primo, oddawaj się modlitwom lub pokusom, bo w ten sposób rozwijasz swoją charyzmę - cechę, bez której awans w kościelnej hierarchii nie jest możliwy.

Secundo, pracuj, gdyż właśnie praca pozwoli Ci zdobyć złotówki, niezbędne między innymi do zakupu przedmiotów i opłacenia nauk, które ambitny kapłan posiąść musi.

Tertio, przysługi bliźnim czyń lub świństwa, bo tym sposobem charyzmę zdobywasz, a i przeciwnikom w wyścigu do własnego imperium krew psujesz.

Quarto, nieustannie się doskonal poprzez naukę nowych umiejętności - bez nich wiele uczynków pozostanie dla Ciebie niedostępnymi.

Quinto, kupuj przedmioty, bo choć są to tylko dobra materialne, żywot kapłański wielce ułatwiają i umożliwiają wykonywanie czynności, w posłudze Twojej wielce ważnych.

A ponadto czujnym bądź i umysł miej otwarty, by jak najlepiej inne opcje w Imperium wykorzystać.

Szczegółową pomocą posłużą Ci FAQ, nie zapomnij też zapoznać się z Zasadami gry. Dodatkowo polecamy Ci Kurs zbierania na tacę.

Powodzenia, księże!